2010 m. sausio 13 d., trečiadienis

Žiemos kvapasKiekvieną kartą, kai iki kauliukų įbrendu į pilką padruskintą gatvės "šerbetą", pasakau sau, kad nekenčiu žiemos.
Žiemą vis skundžiamės - vieną dieną labai šalta. Kitą dieną jau atšyla, bet tada tenka bristi per balas ar šlapdriba drebia į akis. Dar kitą dieną jau nebesninga, bet užtat labai slidu ir beprotiškai šaltas skvarbus vėjas. Ir taip pusę metų.
Tačiau vieną beveik giedrą ir gražią dieną išėjusi pasivaikščioti, apsidairiau aplink ir supratau, kad vistik man patinka žiema. Patinka purus, saulėje žvilgantis sniegas, maloniai girgždantis po kojomis. Arba įspūdis, kad pasnigus pasaulis tampa mažas ir jaukus. Patinka linksmos pirštinės bei kepurės. Sniegenos. Rogutės ir čiuožinėjimas nuo kalnų. Bet labiausiai man patinka žiemos kvapas. Tyras, gaivus ir skaidrus šalčio kvapas juntamas parsinešus suragėjusius skalbinius iš balkono, arba pasitikus ką tik iš lauko namo įžengusį žmogų.
Nuo pat vaikystės mėgstu ir kitą žiemai būdingą kvapą, kuris lydėdavo mane dar patamsyje vedamą į darželį - krosnimis kūrenamų namų dūmų, tvyrančių ore. Tiesa, dabar jis sparčiai nyksta iš miestų kartu su senaisiais nuosavais namais, tačiau vis dar puikiai juntamas Žvėryne.
Keletas kitų mano mėgstamų kvapų, būdingų žiemai: gvazdikėliais ir cinamonu kvepiantis karštas vynas, židinyje spragsinčios malkos, šlapia vilna, kakava, kava su brendžiu.
Žiemą lauke kvapai tarsi išskysta ir sušalę pakimba ore. Todėl norisi kvėpintis jaukiais, sunkesniais ir saldesniais kvepalais, kurie apgaubtų ir šildytų. Mano mėgstami žiemai:
Donna Karan Black Cashmere - šiltas ir dūminis kaip rusenantis židinys. Paslaptingas, seksualus ir visiškai netikėtas. Kaip pati kompanija reklamuoja: "Wear with anything or nothing at all". (Prieš keletą metų nutraukta gamyba, tačiau netrukus vėl prisikėlė Donna Karan Collection - jos kultinių kvapų kolekcijoje.)
Thierry Mugler Angel. Fantastiškas kvapas su savo charakteriu, nepaliekantis abejingų - arba meilė, arba neapykanta. Kartus juodas šokoladas, karamelizuotas cukrus, uogos ir juos atsveriantis pačiulis. Bet atsargiai, ir vieno papurškimo dažniausiai per daug. Patikėkite, esu mačiusi ne vieną taksistą, desperatiškai atidarinėjantį langus.
Demeter Snow - šis įdomus ir nepakartojamas aromatas toms (ar tiems), kuriems patinka šalto oro/sniego kvapas ir norėtų kvepėti kaip Ledinė Fėja. (Demeter turi daugybę linksmų kvapų - visą biblioteką - o svarbiausia, už labai patrauklią kainą.)
Givenchy Organza Indecence. Dar vienas naujai atgimęs kvapas. Turtingas, šiltas, rytietiškas, gausiai pagardintas cinamonu. Priešingai, nei galima tikėtis iš pavadinimo, labiau jaukus nei nepadorumu. Tai tarsi skaityti lovoje iki smakro užsitempus vilnonį užklotą, kai už lango sninga, o jūsų orkaitėje baigia kepti bandelės.
Serge Lutens Ambre Sultan. Neįtikėtinai tirštas, sodrus ir kreminis. Įsivaizduokite vidurvasario popietę Stambulo Prieskonių Turguje, kur šalia maišų su spalvingais sodriai kvepiančiais prieskoniais puikuojasi beprotiškai saldžių lipnių nougat ir cukruotų lokum kalnai, bei daugybė kvapnaus tabako dėželių. Kvapas, kuris praskaidrins nuotaiką ir šildys pačiomis šalčiausiomis žiemos dienoms.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą